יום ד', כח’ בתשרי תשע”ח
דף הבית דבר המנהל פרשת השבוע יצירת קשר.
כתבות מהעיתונות
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
לאחר שנה של אימונים בהם למדו התלמידים תרגילים של הגנה עצמית,התנסו במשימות שמטרתן פיתוח התנהגות חברתית וראיית האחר ועוד.קבלו המשתתפים דרגה חדשה.
קרא עוד...
קרא עוד...
השנה למדנו על דמותו של הרב שאול ישראלי, במשך השנה למדו התלמידים על פועלו ועל מידותיו. היום צפינו בהצגה "גיבור ישראלי" "גיבור ישראלי" היא הצגה בעקבות דמותו של הרב שאול ישראלי זצ"ל. מעוז ויואש, שני חברים, אחד חצוף ואחד עצלן... הם וכיתתם רחוקים משחק אחד מאליפות הכדורגל של כפר הרא"ה. בעודם נרגשים וכבר "תופרים חליפות" לעצמם, כל תכניותיהם משתבשות, כאשר אב הבית הכועס מחרים להם את המפתח לאולם הספורט, לאחר שלא עמדו במילתם והשאירו מאחוריהם לכלוך וזוהמה.
קרא עוד...
תלמידות כיתה ד'- ו' ממגמת מחול ומורתם -אלין כבביה ערכו את טקס יום השואה בבית הספר.בטקס התלמידות הציגו את ההצגה "לשמור את השבת" המספרת על הנסיון של משפחת ויזל לשמר על שלמות המשפחה ואחדותה בתוך התופת ולהמשיך בקיום המצוות ושמירת השבת ולהישאר יהודים גאים.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
במיזם מבורך שהציע מנהל בית הספר להקים "פינה חושית" , בה ישתלו תלמידי כיתה ה' צמחי תבלין שונים בתוך אדניות שתבננה מקרשים.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
ביום ראשון, ד' שבט, צפו תלמידי כיתות ג'- ו' בהצגה " ההבטחה" של תאטרון הקיבוץ.בהצגה סופר על ספר תורה נדיר שהיה שיך לרב קהילת אמסטרדם.עם ספר התורה חגגו בר מצווה במחנה ההשמדה "ברגן בלזן" לנער צעיר בשם יהויכין (יויה)
קרא עוד...
ביום ראשון ל' כסלו נערך בבית ספר טקס לכבוד ראש חודש כסלו.ראשונים עלו "ילדי החודש" לשירת " יום הולדת שמח" וקבלו סוכריה וברכה ליום הולדתם.לאחר מכן קיבלו תלמידים מכל כיתה תעודת הצטיינות " בדרך ארץ" ותעודות הצטיינות בשיעורי מוסיקה ומחול.לסיום הטקס הופיעו תלמידי כיתות א'- ב' בשירים וריקודים בהנחית המורה למחול.
קרא עוד...
.
קרא עוד...
ביום ראשון ,לאחר חופשת חנוכה, נערך בבית ספר יום גדוש פעילות לכבוד חודש טבת. בתחילה התלמידים למדו בכיתות את נושא החודש - "גבורה" . לאחר מכן חנכו תלמידי כיתות ג'-ו' את תלמידי כיתות א'-ב' . התלמידים קראו סיפור המתאר גבורה ומסירות נפש של חיל במבצע "עופרת יצוקה", והכינו תעודת גבורה.
קרא עוד...
ביום שישי, י' בטבת, התקיים בבית ספר טקס עשרה בטבת ע"י תלמידי כיתה ג'. תלמידי כיתה ג' הסבירו על היום המיוחד שנקבע כיום צום על תחילת המצור על ירושלים וכיום הקדיש הכללי לקורבנות השואה שלא נודע תאריך פתירתם.
קרא עוד...
גבורה אמיתית עדיף להיות חזק או חלש? גדול או קטן? תלוי את מי שואלים
קרא עוד...
ביום שישי ,י"ב כסלו, נערכו בבית הספר בחירות למועצת התלמידים.במהלך השבוע שקדם לבחירות המועמדים פרסמו את עצמם בלוח מודעות מיוחד שהוכן לצורך הבחירות.ביום הבחירות המעומדים עברו בין הכיתות וסיפרו לתלמידים מדוע לדעתם הם מתאימים להיבחר ובמה הם יתרמו לבית הספר.בבית הספר הוכן קלפי מיוחד, כל תלמיד בחר במעומד המתאים לדעתו.
קרא עוד...
תלמידי "אור השחר" הבוגרים חונכים את תלמידי " אור השחר " הצעירים.
קרא עוד...
לכבוד יום המחויבות הלאומי לזהירות בדרכים ביקר בבית ספרנו שוטר קהילתי.השוטר שוחח עם התלמידים על חשיבות חגורת הבטיחות ברכב, על נסיעה זהירה באופניים , על ציות לכלי התנועה .התלמידים למדו דברים חשובים שישמרו על בטיחותם בדרכים וקיבלו מענה לשאלות שונות .
קרא עוד...
"ותן טל ומטר לברכה": בימים אלו אמנם השמש זורחת ומזג האוויר מזכיר את ימי הקיץ, אך תלמידי ביה"ס הממלכתי-דתי "אור השחר" ברמת-השרון, כבר שרים ומתפללים, שתהיה לנו שנה רוויה בגשמי ברכה. ע"פ המסורת היהודית, החל מיום שישי האחרון, ז' בחשוון, מתחילים להתפלל בבתי הכנסת על הגשמים ומוסיפים את הבקשה "ותן טל ומטר לברכה".
קרא עוד...
כתוב במדרש איכה בשעה שחרב בית המקדש בא אברהם לפני הקב"ה וממרט זקנו ותולש שערות ראשו ומכה את פניו וקורע את בגדיו ואפר על ראשו, והיה מהלך בבית המקדש וסופד וצועק. אמר לפני הקב"ה: מפני מה נשתניתי מכל אומה ולשון, שבאתי לידי בושה וכלימה זאת?
קרא עוד...
קרה דבר בישראל. גדול הדור, יחיד בדורו, הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הלך לעולמו.
קרא עוד...
קרא עוד...